Din version av safari verkar vara för gammal och kan göra att Dip-switchar, live-demo inte funkar som vi önskar i Safari.
Uppdatera din webbläsare eller välj en annan, t ex Firefox.
Inställningar justeras med dip-switchar
Prisma Buttons olika funktioner ställs smidigt in med hjälp av dip-switchar. Dessa är enkla att justera för den med teknisk kunskap – som en montör/installatör.
Fakta om dip-switchar
• Det finns 8 st dip-switchar på kretskortet
• Alla står i off-läge vid leverans
• Du kan aktivera flera dip-switchar i kombination beroende på vilken funktion du önskar
Live-demonstration
Nedan finner du en live-demonstration av alla olika funktioner. Välj önskad Prisma Button-modell och därefter önskad funktion genom att klicka på rätt dip-switch, eller genom att använda dig av snabbvalsfunktionen. Under själva ”demohallen” finner du instruktioner som förklarar vilken/vilka dip-switchar som ger vilken funktion.
OBS! Notera att du inte kan aktivera tillslagsfördröjning samtidigt som Nurse Bed-funktionen är aktiverad.
Välj modell att visa
Dip_switch 1: on
•Direktöppning